2019’A VEDAHer yeni yıl, içimizde yeni bir başlangıç yapma isteği uyandırır, bu istek bizi hayaller ve taptaze umutlara yöneltir. Geride bıraktığımız yıl boyunca yaşadıklarımızı cebimize koyup, bunlardan dersler çıkararak başlıyoruz bir sonraki yıla. Farkındalığımızı artırarak kararlar veriyoruz, listeler hazırlıyoruz. Bunları yaparken de aslında kendimizle yüzleşip, eksik yanlarımızın farkına varıyor, hatalarımızı itiraf ediyoruz kendimize. Verilen kararları, uygulamaya geçirdiğimiz kadar olgunlaşıyoruz, hayat amaçlarımıza yakınlaşıyoruz. Kendimizi tamamlamak, dengeyi bulabilmek daha iyiye ulaşabilmek, gelişebilmek amacıyla yeni çabalara yöneliyoruz. Çünkü hepimiz daha iyisini hak ettiğimizi düşünüyoruz.Follow Magazin olarak, Eskişehir’e ve okuyucularımıza en güzel içeriği sunabilmek için çok çalışıyoruz. Hiçbir zaman yetinmiyor, içeriğimizi ve tasarımlarımızı sürekli yeniliyor, sizler için hep daha fazlasını daha güzelini hedefliyoruz.

Yılın son Follow Magazin sayısı için Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı olan Prof. Dr. Nezih Orhon’u ziyaret ederek, kariyeri, projeleri ve özel hayatı ile ilgili bir keyifli röportaj yaptık. Başarısız geçen eğitim hayatının ardından sevdiği alanlara yönelerek uluslararası başarılara imza atan ve röportajının her cümlesi adeta bir ders niteliğinde olan tecrübeli akademisyen, gençlere yollarını aydınlatacak çok önemli öneri ve tavsiyelerde bulundu. Başarılı projeleri, zekâsı ve enerjisiyle karşılaştığı herkesi kendine hayran bırakan Prof. Dr. Nezih Orhon ile paylaştıklarımızı mutlaka okumanızı öneriyorum.

Daha önce marka yöneticisi olarak tanıdığımız, 2 yıldır Özel Eskişehir Anadolu Hastanesi’nde İşletme Müdürü olarak görev yapan ve sektördeki başarısını İstanbul'da Acıbadem Sağlık Grubu Genel Merkezi pazarlama-ürün geliştirme departmanında devam ettirmek üzere iş değiştirecek olan Ezgi Oktaş ile yılın son Follow Magazin sayısı için bir araya gelerek; iş ve özel hayatına dair keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Türkiye’nin dört bir yanında seçkin gece kulüplerinde sahneye çıkan ve Eskişehir de önemli bir hayran kitlesi bulunan Neslihan Demirtaş, geçtiğimiz yaz çıkardığı Mareşal adlı maxi single ı ile yine adından söz ettiren isimlerden oldu. Her ay iki defa sahne aldığı Piraye’de buluşup, samimi ve keyifli bir röportaj gerçekleştirdiğimiz Demirtaş, işini severek yaptığından bahsederken en büyük hedefinin bu işin hakkıyla nasıl yapıldığını herkese göstermek olduğunun altını çizdi.

Stil röportajımızın bu ayki konuğu ise Eskişehir reklam dünyasının başarılı isimlerinden Domino Grafik Kurucusu Can Yücesan oldu. Başarılı reklamcının ilham veren, şık ve casual stil tercihlerinden oluşan röportajına da göz atmanızı öneririm.

2020 yılında da Follow Magazin olarak sizlerle birlikte olmanın heyecanını ve mutluluğunu şimdiden yaşıyorum. Yıl boyunca fikirlerini ve desteğini bizden esirgemeyen, bizimle maddi manevi birlikte olan herkese minnettarız. Herkesin kendine göre bir anlam yüklediği, bir yılın bitişinin getirdiği hüzün ile yeni bir yıla başlamanın verdiği heyecanla tüm okurlarımızın yeni yılını şimdiden kutluyor, herkese sağlık, mutluluk ve keyif dolu bir yıl diliyorum…
Esra Güneş
Genel Yayın Yönetmeni