Başarıya giden yolBaşarı size altın tepside sunulan bir madalya değildir. Yaptığınız iş her ne olursa olsun; amacınız başarı ise bunun bazı kuralları vardır. Birçok kişinin hayatta yerinde saymasının yegâne sebebi, kendileri gibi olmak yerine başkalarının başarı hikâyelerini taklit etmeye çalışmaları ya da kendi hayatları yerine başkalarının hayatları ile ilgileniyor olmalarıdır. Başarılı insanların; başarıya giden yolda belirli prensipleri olduğunu unutmayın ve her şeyden önce kendiniz olun ve kendi çizginizde ilerleyin. Başkasınınkinde değil...Günümüzde psikologlar ve eğitimciler çalışmada istikrarın ve başarısızlıklar karşısında yılmamanın, başarıya ulaşmada IQ’dan daha önemli bir faktör olduğunun altını çiziyorlar. Yani, çok başarılı insanlar vazgeçmeyen, zorluklar karşısında yılmayan kişiler. İşler ters gitse de inançla çalışmalarını sürdürüyorlar ve çizgilerinden asla çıkmıyorlar.

Biz de giderek yükselen bir çizgide devam eden Eskişehir’in lider magazin dergisi ekibi olarak, en önemli isimleri ve en önemli organizasyonları sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz.

Uzun zamandır röportaj yapmak istediğimiz bir isim olan Polimeks Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve koleksiyoner Erol Tabanca ile Ağustos sayımızda buluştuk. Kurucusu olduğu, Eskişehir’deki Odunpazarı Modern Müze (OMM) ‘nin kapılarını sanatseverlere açmak için hazırlanan başarılı iş adamı bizi kırmayarak, röportaj sorularımızı yanıtladı. Alanında zirveye çıkarak eserleri ile 5 kez Guinness Rekorlar Kitabı’na giren, bununla da kalmayıp Fortune dergisinin “en başarılı 500” listesine giren Türk işadamlarından biri olan Erol Tabanca; kariyer ve özel hayatından bahsederken, OMM projesi ve önümüzdeki dönem projeleri hakkında çok önemli bilgiler verdi.

Genç iş insanları bölümümüz için Eskişehir’in sektörde önde gelen isimlerinden Diş Hekimi Sinem Aydınmakine Taraktaş ile yeni hizmete açtığı kliniğinde buluştuk. Kariyer yolculuğundan, özel hayatına uzanan keyifli bir röportaj yaptığımız genç ve başarılı isim; mesleğini sanat olarak gördüğünü anlatırken, çalışmanın ruhunu beslediğinin de altını çizdi.

Müzik dünyasına yeni adım atan Can Odman ilk albümü "Birdenbire” ile dikkatleri üzerinde topladı. Yıllardır solist ve enstrümanist olarak müzik piyasasında yer alan genç müzisyen; yeni single ve albüm çalışmalarına hızla devam ediyor. Odman, yola çıkış hikâyesinden ve müzik yolculuğundan bahsetti.

Sanat röportajımız için dünyada ilk kez uygulanan Mozaik Tekniği kullanarak birçok eseri hayatı geçiren sanatçı Nida Olçar ve stil röportajımız için Eskişehir’in sevilen avukatlarından Yasemin Arıkan Çoruk le bir araya geldik. Mutlaka göz atmanızı öneriyorum.

Bu sayımızda da oldukça yoğun fakat keyifli yolculuğumuzda yanımızda olan, katkıda bulunan ve bizimle aynı heyecanı paylaşan herkese sonsuz teşekkürler.

Keyifli bir Ağustos ayı dileğimle…
Esra Güneş
Genel Yayın Yönetmeni