Bir anıya bir başka anıdan ne kalır,
elbet aşkın ortasında haziran kalır!
Bir yazı bile şurda-burda birlikte tamamlamadan henüz,
bir yaz daha çıkarma telaşından sakın!

Haziran, Haydar ErgülenYazın güzel zamanları arasında sayılan Haziran; ne bunaltacak kadar sıcak, ne de üşütecek derecede serin. Havanın bile denge bulduğu, doğayla uyum sağlayıp, bütünleştiği güzel günlerdeyiz. Bu ay kimileri için tatilin tatlı telaşı anlamına gelirken, biz magazinciler için şehrin hareketlendiği, etkinliklerin, düğün ve davetlerin hız kazandığı zamanların başlangıcıdır. Bu sayımızda da yaza güzel bir başlangıç yaptık ve şehrin en önemli etkinlikleri, en özel röportajları, güncel magazin haberleri, kültür-sanat ve moda ile dopdolu içeriğimizle sizlerleyiz.Haziran ayı için gerçekleştirdiğimiz röportajlardan ilki Sivrihisar’ın Başarılı Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ile oldu. Ticaret hayatında kısa sürede büyük başarılara imza atan Yüzügüllü Şirketler Grubu Başkanı Hamid Yüzügüllü’yü makamında ziyaret ettik ve Follow Magazin okuyucularına özel bir röportaj gerçekleştirdik. Ticari hayatından, belediye başkanlığına, özel hayatından hedeflerine değin birçok konuda sohbet ettiğimiz başarılı iş ve siyaset adamı, en büyük hedefinin gönüllerde kalıcı olabilmek olduğunun altını çizdi. Son zamanlarda hem güzelliği hem de sosyal yönü ile adını duymaya başladığımız genç avukatlardan biri olan Pınar Sezer ile ‘Young Business’ röportajımızda buluşup, kariyer ve özel hayatı hakkında konuştuk. Eskişehir Barosu Gençlik Meclisi idare heyetinde de görev alan Sezer, en önemli hedefinin kendini mesleki alanda ve bir birey olarak sürekli geliştirmek olduğundan bahsetti.

Follow Magazin’in bir diğer özel konuğu ise sahnelerin duayen ismi Göksel Kortay oldu. Türk tiyatro tarihine başarılarıyla imza atmış isimlerden biri olan Göksel Kortay, geçtiğimiz günlerde Odunpazarı Belediye Tiyatrosu tarafından yeniden sahneye konulan “Ünlü Ayçiçeği Dinlenme Tesisleri” oyununun onur konuğu olarak Eskişehir’deydi. Oyun öncesi bir buluşma gerçekleştirerek, geçmişten bugüne birçok konuda konuştuğumuz başarılı tiyatrocu; özel hayatını, başarı sırlarını, hayattaki ‘İyi ki’ ve ‘keşke’lerini Follow Magazin’le paylaştı.

Sosyal sorumluluk projelerine her zaman önem veren Follow Magazin için bu ayki sayımızda Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı Başkanı ve kurucularından olan Dr. Tülin Pınar Eser ile Anemon Otel’de bir araya gelerek, kuruluş sürecinden, amaçlarından ve hedeflerinden bahsettik. KAHEV, 2017 yılı başında bir grup kadın hekimin sosyal medya aracılığıyla bir araya gelmesi sonrasında temelleri atılan bir yardım hareketinin, ülke genelinde çok sayıda kadın hekimin de desteğini arkasına almasıyla kurulmuş bir vakıf. Maddi imkânsızlıklar yüzünden eğitimlerine devam etmekte zorlanan her yaş grubundan öğrenciye eğitim desteği vermeye başlayan; kütüphanelerden atölyelere, çeşitli laboratuvarlardan kitap yardımlarına kadar eğitimin farklı alanlarında da destekler veren KAHEV ülke genelinde büyük bir hızla faaliyetlerine devam ediyor.

Stil röportajı bölümümüzde ise spor-şık kombinleriyle davetlerde görmeye alışkın olduğumuz, Eskişehir’in yakından tanıdığı Sarar ailesinin ve cemiyet hayatının sevilen isimlerinden Pelin Sarar var.

Eskişehir iş ve cemiyet hayatının sevilen isimlerini, kentin en önemli davet, etkinlik ve organizasyonlarını dergimizin dopdolu içeriğiyle birlikte sizlere sunmaya çalışıyoruz. Bu sayımızda da yine kendinize birçok şey katacağınıza inanarak keyifli okumalar ve bol güneşli, enerji dolu bir Haziran ayı diliyorum.
Esra Güneş
Genel Yayın Yönetmeni