EYLÜL AYRI BİR MEVSİM

Yaz aylarının kış ayları ile flört ettiği heyecan verici şu günlerde bir Eylül sayısı ile daha sizlerle beraberiz.
Heyecan verici olduğu kadar hüzünlü bir aydır Eylül. Haşmet Babaoğlu'nun ifadesi ile “bir ay değil, bir aylık ayrı bir mevsim”dir. Ne yaz ne kış, ne ilkbahar ne de bir sonbahar, içinde her rengi barındırır. Bu yönü ile aslında hayatın ta kendisidir Eylül. Güzelliğini de buradan alır. Hayat da böyledir. Hepimizin yaşamında mutluluk kadar acı, sevgi kadar nefret, güçlükler kadar kolaylıklar vardır.


Güçlükler, başarıya çıkan basamağımızdır...
Çoğumuz İçin kolay olmayan bir ekonomik dönemden geçiyoruz. Bu tür dönemler zorlu olsa da kimilerimiz, bu güçlüklerin çok iyi fırsatlar barındırdığına inanır. Bu inançla yılmadan daha çok çalışır. Çoğu zaman karşılığını da alır. Business sayfalarımızın bu ay ki konuğu Mahmut Çopur, krizlerin üzerine korkmadan gidildiğinde fırsatların kendiliğinden oluştuğunu düşünenlerden, iş hayatında üç kez kriz yaşamış ve her birinden güçlenerek çıkmış. Piyasada oluşan boşluğu görmüş ve ekibini bu boşluğu doldurmak üzere yönlendirebilmiş. Yaptığımız söyleşide kendisine yönelttiğimiz sorulara aldığımız yanıtlar böylesi günlerde başarılı olmanın ipuçlarını veriyor. Paylaşılan bu deneyimlerin ilginizi çekeceğini düşünüyorum.
Editörümüz Esra Güneş, Eskişehir'in en genç iş kadınlarından Ece Erçelebi’yi konuk ettiği köşesinde hem genç hem de kadın olmanın iş hayatındaki avantaj ve dezavantajlarını ele alıyor. Stil konuğumuz Nazlıcan Esen ise zarafeti ve iş hayatına bakışı ile bir kadın olarak geleceğin güzel geleceğine dair umutlarımızı yeşertiyor.


Şimdi gelelim Eskişehir cemiyet hayatının gündemine...
Eskişehir iş ve cemiyet hayatının renkli, eğlenceli yönlerini birbirinden renkli fotoğraf kareleri ile paylaştığımız dergimizin bu sayısına Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un, oğlu Can Kurt ve Merve Öz’ün düğünü için Anemon Otel’de düzenlediği davet, Eskişehir protokolünü ve pek çok tanınmış iş adamını bir araya getirdi. Katıldığımız etkinlikler arasında 12. Uluslar arası Pişmiş Toprak Sempozyumu ile Monti Food& Coffee’nin açılışı ile ‘Happy Hour Partisi’nin ortak özelliği ise konuklarına verdiği muhteşem müzik ziyafeti oldu.


Dergimizi hazırlarken amacımız sizlere bir nebze de olsa nefes aldırabilmek günlük rutinlerin dışına çıkartıp rahatlatmaktır. Dopdolu içeriği ile dergimizde özellikle kim olduğunuzu keşfetmenize kılavuzluk edecek EsraTunga’nın kaleme aldığı ‘insan tasarımı’ yazısını, Surviver'ın atletik yarışmacısı Emre Durak’ı, ‘Başarılı insanların Rutinleri’ni, ‘ayrılmaz iki gerçek: aşk ve ayrılık’ı, ‘saç ve makyaj'da yeni trendler'i, ve Banu Siyahi'nin anlatımıyla ‘Zanzibar’ı mutlaka okumanızı tavsiye ederim.


Eylül ayının sizlere harika günler getirmesi dileğiyle...Ümit Çetin
Genel Yayın Yönetmeni
umitcetin2611@gmail.com
followmagazin@yandex.com