İYİLEŞME ZAMANI

Her ömrün bir Eylül’ü vardır Onca yaşadım, şimdi bildim... (Murathan Mungan/Eylül Rubai)

Havaların aniden değiştiği, bulutların ağırlığını biraz daha hissettirdiği Eylül ayına kavuştuk. Bir yandan bizi kışa, soğuk ve kasvetli günle­re hazırlarken bir yandan da moda, magazin ve iş dünyası için bu ay, ayrı bir önem taşır. Yak­laşmakta olan moda haftaları, büyük firmala­rın yeni koleksiyonları, etkinlikler ve iş dünyası isimlerinin; tatillerini yavaş yavaş sonlandırıp işlerinin başına dönmesi açısından biz magazin dergileri için de yılın başlangıcı gibidir.


Eylül ayı, yazdan kışa geçerken yorularak çıka­cağın merdivenlerin ilk basamağıdır. Çoğumuz için tatil sıcaklığında, güneşle birlikte topladı­ğımız enerjinin yavaş yavaş harcanma ve yaz mevsimi boyunca biriken rehavetten kurtulma zamanıdır. Değişimi, dönüşümü ve etkileşimi içinizde hissediyor musunuz? Üzerinizde taşı­dığınız tüm ağırlıkları silkeleyip, tıpkı sonbahar ağaçlarının meyvelerinden, yapraklarından arın­dığı gibi gelecek kış dönemine hazır olabilmek için kendinizi dinliyor musunuz?


İnsanoğlunun hayat evrelerinin sonuncusu sayı­lır kış. Ve tabiat her kışın sonunda yeniden baharlara, yazlara, güzlere ve tekrar kışlara yelken açmaya devam eder. Eylül ayının aynı zamanda ‘iyileşme zamanı’ olarak da kabul edilir. Hayata yeniden başlamak, bir şeyleri değiştirmek ve iş hayatınızda yenilikler yapmak için en ideal za­mandır. Eğer değişime ihtiyacınız varsa, bu ayı seçmelisiniz. Bilimsel araştırmalara göre, irade­nin de yardımıyla bir insanın yeni bir alışkanlık kazanması yaklaşık 30 gün sürüyor. Yeni bir alışkanlık kazanmak için her gün küçük ve al­tından kalkılabilir adımlar atmak, motivasyonu­nuzu yükselterek, size devam etmek için ihtiyaç duyduğunuz itici gücü sağlıyor.

Follovv Magazin dergisi olarak size ilham ver­mek, sonbahar mevsiminin renksiz tonlarını daha canlı renklere boyamak, belki de hayatında değişime dönüşüme ihtiyacı olanlara yol göster­mek amacıyla birçok farklı konu işliyoruz. Ka­tıldığımız davet ve etkinliklerin yanı sıra moda, kültür-sanat, iş dünyası ve aktüel konularda önemli isimlerin röportajlarıyla sizi buluşturma­ya devam ediyoruz. Güzel bir Eylül başlangıcı ile birlikte, hepinize mutlu ve rengârenk bir sonba­har ve keyifli okumalar diliyorum.Esra Güneş
Editör